background
Dariusz P. Skowroński
DR
Dariusz P. Skowroński
Specjalista:

Psychologia

Seksuologia

Dariusz P. Skowroński jest psychologiem i seksuologiem klinicznym pracującym na Temple University Japan Campus w Tokio, jako Associate Professor w Psychological Studies Program, wykładając między innymi takie przedmioty jak: Human Sexuality, Clinical Psychology, Intercultural Marriages, Clinical Sexology in the Japanese Context, Direct Applications of Behavioral Principles, itd.

W pracy badawczej jego główne zainteresowania dotyczą tematu satysfakcji seksualnej w parach międzykulturowych, funkcjonowanie seksualne młodych dorosłych w kontekście międzykulturowym, oraz seksualność w Japonii, Korei Pd. i Chinach.

Oprócz pracy akademickiej prowadzi stacjonarny oraz internetowy gabinet psychologiczny i seksuologiczny Bright Life Counseling, którego działalność jest adresowana do Polaków w kraju i na emigracji, oraz społeczności międzynarodowej zamieszkałej w Tokio.

Dariusz uzyskał najpierw tytuł magistra psychologii (grudzień 1995), a następnie doktora nauk humanistycznych (marzec, 2002), na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Od czerwca 2003 r. jest seksuologiem klinicznym (Polskie Towarzystwo Seksuologiczne), oraz na przestrzeni lat ukończył szereg szkoleń z obszaru psychologii, psychoterapii i seksuologii, między innymi Analizy Transakcyjnej, terapii Gestalt, terapii poznawczo-behawioralnej, terapii leczenia zaburzeń seksualnych, terapii traumy seksualnej i wykorzystania seksualnego, edukacji seksualnej, psycho-edukacji, itd.

W marcu 2005 roku wyjechał z kraju, by poszerzać swoje doświadczenie akademickie i umiejętności kliniczne, pracując naukowo i terapeutycznie w Australii, Singapurze i Japonii, współpracując między innymi z Society of Sex Educators, Researchers and Therapists New South Wales w Sydney.

Jego kwalifikacje są uznane przez Australian Psychological Society, a obecnie Dariusz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, European Society for Sexual Medicine (Włochy), oraz Japan Association of Family Therapy w Japonii.

W wolnym czasie Dariusz kocha jeździć rowerem po Tokio, wyruszać na weekendy samochodowe objeżdżając mało znane miejsca na mapie Japonii, oraz rozkoszować się dobrym jedzeniem w wydaniu azjatyckim.

Wydarzenia tego prelegenta
Nadchodzące
Archiwalne